TRAIL CENTRUM STRUHY

Cílem celého projektu je vybudování lesních stezek (trailů) uzpůsobených pro volnočasové využití široké sportovní cyklistické veřejnosti.

Navrhovány jsou jednosměrné zpevněné stezky s přirozeným přírodním materiálem o šířce přibližně 1 metru v délce od 1,5 do 2 km a rozličných obtížnostech. Realizace městských trailů je jedním z prvních kroků při naplňování vize spolku Area 51 trails z.s. a bude mít široké uplatnění pro sportovní vyžití nejen návštěvníků Českého ráje, ale zejména obyvatel přilehlých obcí a měst.

Traily jsou budovány s finanční podporou města Turnova, které zároveň zdarma poskytlo většinu pozemků k budování. Budování tratí mimo pozemky města bude financováno ze zdrojů spolku a od sponzorů. Městské trailcentrum přispěje k lepšímu využití již vybudované sítě cyklostezek, lyžařského areálu ve Struhách, ubytovací, stravovací a parkovací infrastruktury. 

STAV PROJEKTU

První etapu výstavby představoval tzv. červený trail, který kombinuje prvky pro středně pokročilé jezdce a objezdové varianty pro ty méně zkušené.

V současné chvíli je hotovo cca 80 % červeného trailu a práce musely být v druhé polovině roku 2023 přerušeny kvůli probíhající těžbě dřeva. Předpokládáme, že práce budou obnoveny na jaře 2024 a první etapa bude dokončena do 31. 7. 2024.

Dále připravujeme projektovou dokumentaci pro budování dalších trailů jak pro úplné začátečníky v podobě modrého trailu, tak technicky náročných trailů pro pokročilé jezdce v podobě fialového a černého trailu.

Podpořit výstavbu v participativním rozpočtu můžete zde.